Uzun Bir Aradan Sonra Merhaba

Uzun Bir Aradan Sonra Merhaba

Merhaba dostlar,

O kadar uzun zamandır beyaz bir sayfa açıp karşısına oturmadım ki… Uzak kaldım blog yazılarından ve sizlerden. O yüzden kısa bir bilgilendirme yapmak, biraz da iç dökmek istedim.

2022 sezonu güzel bir sezondu. Tekneyle ilk defa Kaş Kekova taraflarına gittik biliyorsunuz. Videoları bu aralar youtube’da sırayla yayınlıyoruz. Son video için tıklayınız…

Sezonu Kasım sonu gibi biraz erken bitirdik, çünkü babam bir göz operasyonu geçirdi. O sebeple tekneyi kapayıp İzmir’e döndük. Kışın kısa bir Karadağ seyahati yaptık. O küçücük ülkenin düzenine, sakinliğine, huzuruna, insanlarının iyiliğine aşık olup döndük.

Kedilerde Hipertiroid

Ve o zamandır bu zamandır da kızımız Mia’cığımızın sağlık sorunlarıyla uğraşıyoruz. İlk olarak kendini çok kaşıyıp belli bölgelerindeki tüyleri dökmeye başladı. Önce takıntıdır dedik ciddiye almadık. Sonra bir tiroid testi yapalım dedik. Çok ihtimal vermemiştik ama sonuç pozitif çıktı. Meğer hipertiroid varmış bizim çocukta.

 Zor Bir Karar: Endoskopi

Hemen tiroid tedavisine başladık. Tedaviye başlayalı 3-4 hafta olmuştu ki, midesi alarm verdi. İki üç günde bir özellikle sabahları art arda kusma atakları başladı. Atakları önlemeye ve mideyi korumaya çalıştık ama başarılı olamadık. Doktoru endoskopi yapmamız gerektiğini söyledi. Bizim için zor bir karardı çünkü Mia 12 yaşında olduğu için anestezi almasından çok korkuyorduk. Ama daha fazla kaçamadık bu karardan. Neyse ki sorunsuz geçti endoskopisi. Birkaç gün sonra da patoloji raporu geldi. Rapora göre gastrit, ülser ve heliko bakter varmış Mia’cığın minik midesinde. Hemen antibiyotik tedavisine başladık. Şu an tedavinin son günlerindeyiz. Mideyi toparlıyor gibiyiz neyse ki…

Mia da yeniden maviliklere kavuşmak için gün sayıyor…

Bir Sorunu Hallediyoruz, Yenisi Baş Gösteriyor

Ancak şimdi de sağ bacakta topallama başladı. Daha önce de ara ara oluyor, kısa süre sonra geçiyordu. Hatta geçen sene röntgen çektirmiştik. Mia’yı evlat edinmeden önce sokakta yaşadığı dönemde herhalde bir kaza yaşamış. Sol kalçası çıkmış, sonra kendi kendine kaynamış ama biraz yamuk kaynamış. Röntgende bunu keşfettik ama bu sağ bacağın neden sektiğini açıklamadı bize.  Yarın yine doktor randevumuz var. Bakalım inşallah bacaktaki problemin de sebebini bulup tedavi edeceğiz.

Bir de kaşıntı ve bölgesel tüy dökülmeleri sorunu var, oraya henüz gelemedik. Oraya da geleceğiz, sırayla…

Tiroidle ilgili de Hills’in özel bir maması varmış. Tiroid problemini ilaç yerine mama ile çözmeye çalışıyoruz yani.

Hepimiz İçin Zor Bir Kıştı!

Zaten hepimiz için zor bir kış oldu, oluyor. Ülkede her gün yeni bir gündem var, yetişemiyoruz. Doğal afetler, ekonomik buhranlar, seçim süreci… Kendi mikro evrenimizde huzuru yakalasak bile makro evrenlerimizde huzuru yakalayamıyoruz bir türlü… O da olacak inşallah. Hep birlikte daha stabil, daha güzel günlere uyanacağız.

Mavi Dünyamıza Kavuşmak için Sabırsızlanıyoruz…

Eğer önümüzdeki bir hafta on günlük süreçte Mia’nın sağlığıyla ilgili olumlu gelişmeler olursa, yakında denizdeki evimize gidip 2023 sezonuna yavaş yavaş başlamak niyetindeyiz. Size yeniden maviliklerden seslenmek ve güzel haberler vermek için sabırsızlanıyorum. Güzel bir sezon olsun hepimiz için.

GÜZEL GÜNLER GÖRELİM, GÜNEŞLİ GÜNLER…

Yakında görüşmek üzere, sevgiler….

Tuna

26.03.2023

2 Comments
 • Emine Deniz
  Posted at 14:19h, 27 Mart Yanıtla

  Mia’cım çok çok geçmiş olsun…En kısa zamanda sağlıkla mavilere dönmeni bekliyoruz 🙂

  • Tuna Göker
   Posted at 10:11h, 29 Mart Yanıtla

   Çok teşekkür ederiz iyi dilekleriniz için 🙏🏻💙

Post A Comment